Oční lékař

V roce 2004 bývalá majitelka firmy doslova „vydupala ze země“ pro naše klienty v Ivančicích další oční ordinaci, jelikož do té doby jediná oftalmologická ordinace (tehdy MUDr. Duškové) kapacitně nepokrývala potřebu našeho regionu.

Od 10.3.2004 tedy pod naší střechou ordinuje atestovaná oční lékařka MUDr. Jana Klásková.

Obvyklá objednací lhůta činí 2-5 týdnů.

MUDr. Klásková nabízí kompletní spektrum očního vyšetření (vyšetření předního segmentu oka, očního pozadí tzv.fundus – díky modernímu vybavení v drtivé většině případů bez rozkapání!, měření očního tlaku i perimetr).

MUDr.Klásková ordinuje pouze na objednání.

Objednat se lze buď osobně, u pultu naší Oční Optiky, nebo telefonicky na čísle 546 434 504 (také Oční Optika) a to na časy:

Pondělí10:00 – 12:30 a 13:00 – 16:00
Úterý8:00 – 11:30 a 12:00 – 14:00
Středa10:00 – 12:30 a 13:00 – 16:00
Čtvrtek8:00 – 11:30 a 12:00 – 14:00
Pátek8:00 – 11:30 a 12:00 – 14:00
SobotaZAVŘENO

Novinka pro všechny naše pacienty!

Unikátní plně digitální fundus kamera CANON CR-2 se špičkovou optikou, která umožňuje u téměř 100% pacientů vyšetření očního pozadí „bez rozkápávání“.

Vyšetření sítnice je důležitou součástí prevence i sledování progrese u řady očních i systémových onemocnění, neboť umožňuje lékaři sledovat zdravotní stav očního nervu v rozsahu viditelné části sítnice, i cévního řečiště obecně, a proto je zásadní pro všechny, kdo hlídají diabetes 1. i 2. typu, nemocné se zeleným zákalem, krevní hypertenzí, a u řady dalších.

Pro koho je toto vyšetření vhodné

 • Glaukomatici (zelený zákal) – vzhled zrakového nervu je jedním ze sledovaných parametrů, a navíc není potřeba pacienta pokaždé „rozkapávat“. Nehledě na fakt, že jako nežádoucí jev rozkapání je přidružené zvýšení nitroočního tlaku, což je zvláště pro glaukomatiky nevhodné.
 • Diabetici a Hypertonici – přesná dokumentace změn na sítnici pro porovnání výsledků. Progrese změn slouží jako vodítko pro internistu při diagnostice a léčbě pacienta. Ze snímku sítnice lze zjistit díky stavu cév na sítnici celkový stav cév v celém těle pacienta.
 • Běžní pacienti:
  • věkem podmíněné makulární degenerace – sledování vývoje změn
  • diagnostika odchlípnutí sítnice
  • zachycení vrozených vada sítnice, cév, vznik nádorů, krvácení – sledování progrese
  • vyšší krátkozrakost – sledování degenerace a případné progrese

Zavolejte a objednejte se

Bez objednání bohužel nemůžete být lékařem z kapacitních důvodů vyšetřeni. Výjimku tvoří akutní stavy vzniklé před méně než 24 hodinami (v takovém případě prosím VŽDY VOLEJTE PŘEDEM! Nelze objednat závazně na čas, ze strany pacienta je nutná trpělivost, bude odbaven, ale přednostně budou ošetřeni objednaní pacienti.)

Lékař má jen jedny ruce a každý pacient si zaslouží důstojný čas.

Děkujeme za pochopení.